Základná škola s materskou školou Torysa

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Vizualizácia MŠ a ZŠ - po kliknutí na obrázok školy

Piatok 29. 3. 2024

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

Vitajte na stránke našej školy

• 21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu

Dňa 21. marca si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu. Ako prejav spolupatričnosti s ľuďmi s Downovým syndrómom si v tento deň na znak jedinečnosti obúvame rozdielne ponožky. Ukazujeme tak svetu, že rozdielnosť je fajn a aj keď sme každý iní, napriek tomu spolu ladíme ako naše rozdielne ponožky.

Jedna kvapka, druhá kvapka
    voda, to je kamarátka.
    Bez nej sa žiť veru nedá,
    u nás to vie každá trieda.

22. marec bol ten deň,
    keď sa nám splnil vodný sen.
    Teraz už vieme veľa o vode,
    bez nej to veru vôbec nepôjde.

Kreslili sme všetci spolu,
    ozdobili našu školu.
    Presne podľa vodnej módy,
    zas bol pekný ten Deň vody.

• Deň vody v MŠ

V piatok 22. marca si deti z našej materskej školy tak ako každý rok pripomenuli Svetový deň vody. Spolu s kvapkou Gabkou spoznávali kolobeh vody v prírode, vlastnosti vody a jej význam pre človeka, rastliny aj živočíchy. Od skorého rána kreslili, maľovali či strihali kvapky vody, ktorá je pre život na Zemi nevyhnutná. A tak už aj naši najmenší vedia ako je potrebné si chrániť a šetriť tento vzácny dar prírody – čistú a zdravú vodu.

Mgr. Mária Girašková

• SLÁVIK SLOVENSKA - ŠKOLSKÉ KOLO

O tom, že ľudský hlas je najkrajším hudobným nástrojom sa presvedčili účastníci školského kola speváckej súťaže Slávik Slovenska 19. 3. 2024. Speváci, ktorí interpretovali ľudové piesne z nášho rodného kraja boli rozdelení do dvoch súťažných kategórií. Porota, zložená z učiteľov našej školy si okrem intonačných schopností všímala aj úroveň prejavu všetkých účinkujúcich a kvalitu piesňového materiálu.

Napokon sa rozhodla takto: I. KATEGÓRIA

1. Filip Lazorík 2.B
    2. Dianka Knutová 1.A
    3. Barborka Ang
  • Kde bolo, tam bolo

V piatok, 15. marca, sa štyri žiačky našej školy- K. Ištoňová, Z. Ištoňová, T. Janičová a E. Ištoňová zúčastnili literárneho kvízu v Mestskej galérii v Lipanoch „Kde bolo, tam bolo“. Tento rok bol inšpirovaný rozprávkovým príbehom o Pipi Dlhej Pančuche. Jednotlivé družstvá si mohli preveriť svoje vedomosti v zaujímavých kvízoch, súťažiach a iných aktivitách. Príjemným spestrením bolo divadelné predstavenie aj spoločný tanec. To najlepšie však prišlo v závere súťažného predpoludnia. Naše dievčatá obsadili po sčítaní všetkých bodov skvelé druhé miesto. Blahoželáme im a ďakujeme za ukážkovú reprezentáciu našej školy. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto podujatia.